Sancor Gniezno

AKTUALNOŚCI


Na czym polega medycyna paliatywna?

Medycyna paliatywna to dziedzina medycyny, zajmująca się pacjentami z nieuleczalnymi postępującymi chorobami, cierpiącymi na objawy tych chorób lub ich leczenia.

Opieka paliatywna zgodnie z definicją Ministerstwa Zdrowia skupia się na całościowej opiece nad osobami nieuleczalnie chorymi, których choroba jest postępująca i nie poddaje się leczeniu przyczynowemu. Celem jest więc podejmowanie takich działań, które mają zapobiegać bólowi oraz go łagodzić, a także niwelować inne cierpienia, których na danym etapie doświadcza pacjent.

Czym jest poradnia medycyny paliatywnej?

Poradnia Medycyny Paliatywnej sprawuje ambulatoryjną i domową opiekę nad chorymi pozostającymi w trakcie leczenia przyczynowego.

Zgodnie z definicją, poradnia medycyny paliatywnej jest miejscem gdzie sprawowana jest specjalistyczna opieka paliatywna nad osobami nieuleczalnie chorymi, by poprawić ich jakość życia oraz nieść ulgę w bólu. Odbywa się to poprzez wizyty w poradni a także w domu pacjenta przez lekarza, pielęgniarki czy psychologa, w zależności od potrzeb pacjenta. Z poradni medycyny paliatywnej korzystają bezterminowo osoby także po udanym leczeniu onkologicznym, ale wymagające leczenia bólu i innych objawów będących następstwami samej choroby lub jej leczenia.

Jeśli pacjent jest niezdolny do poruszania się, to właściwą formą opieki jest domowa opieka paliatywna (tzw. hospicjum domowe) – wówczas wizyty odbywają się regularnie w domu.

Rejestracja telefoniczna :
668 688 445
w godzinach od  09:00-13:00 w dniach od  poniedziałku do  piątku.

Adres porani:

Centrum Medyczne Kawiary
Ul. Sokoła 25
62-200 Gniezno